HAZIRLIK ZORLUKLAR VE KAZANIMLAR

Agu İngilizce Hazırlık Çaba vs. Ödül

 

İngilizce öğrenmek kolay değildir, Eğitim dili olarak İngilizce öğrenmeye hazır mısın?

 

 

Gerekli zaman ve enerjiye değer mi?

 

Evet

 

AGÜ Hazırlık zorludur, ancak çalışmanızın karşılığında İngilizce öğrenmek size çok şey kazandıracaktır. İngilizceyi olabildiğince çok çalıştığında, bekleyebileceğin ödüller şunlardır:

 

1. Sıkı çalışın ve zamandan tasarruf edin!

 

Fakülte'nin tüm akademik programları İngilizce'dir, bu nedenle ders çalışmaktan kaçış yoktur. İyi haber şu ki, hazırlığı tamamlamak İngilizce seviyenizi yükseltir . Bir sonraki dönem Fakülte'ye gidebilirsiniz – Hazırlıkta 12 ay veya 18 ay kalıyorsunuz, peki ya 6 ayda bitirebilecekseniz?

 

2. Fakülte için gerçekten hazır olun.

 

Fakültede akademik programlarının akademik taleplerini karşılayabilmek için güçlü bir İngilizce seviyesine ihtiyacınız var. Tamamını İngilizce olarak okumanız, araştırmanız, yazmanız, projeleri tamamlamanız, sunumlar yapmanız gerekecek.

 

3.Daha Fazla İnsan Tanıyın

 

Hem akademik projelerde işbirliği yapmak hem de sosyal olmak için diğer öğrencilerle İngilizce konuşmanız gerekecek. AGÜ öğrencilerinin tamamı Türkçe konuşmamaktadır. Ayrıca Erasmus değişim programında yer kazanmayı da hedeflemelisiniz. Sizden önce çok sayıda AGÜ öğrencisi, Türkçe bilmeyen gençlerle birlikte okudukları ve sosyalleştikleri çeşitli uluslararası programlarda 4 aya kadar zaman harcadılar.

 

4. Popüler kültürün tadını daha çok çıkarın…

 

İngilizce, uluslararası popüler kültürün zengin kaynaklarına erişmenize yardımcı olacaktır: filmler; TV dizisi; müzik; bilgisayar oyunları ve daha fazlası.

 

5. Profesyonel kariyerinizi geliştirin!

 

İngilizce, tüm profesyonel yaşamınız için önemli olacak! Türkiye'de çalışabilir, yurt dışında çalışabilir veya her ikisini birden yapabilirsiniz. Her iki durumda da, İngilizce bilmek büyük bir avantajdır. Nerede çalışırsanız çalışın, şunlara ihtiyaç duyacaksınız:

a. Alanınıza ayak uydurmak için İngilizce okumak;

b. İngilizce e-postaları okuyup yazmak;

c. uluslararası toplantılara katılmak: yüz yüze ve uzaktan;

d. Türkçe bilmeyen insanlarla telefonda konuşmak.

 

Gerçekten istediğiniz bir iş için mülakata girdiğinizde, öldürücü soruya hazır olduğunuzdan emin olun: “İngilizceniz nasıl?”